Pytania i odpowiedzi

Najem długoterminowy to coś więcej niż leasing. W najmie Klient nie spłaca w ratach całej wartości samochodu – tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego leasingu operacyjnego, a finansuje jedynie utratę wartości samochodu czyli różnicę między ceną zakupu, a szacowaną wartością wykupu samochodu na koniec umowy.
W najmie rata miesięczna obejmuje szereg usług w tym:
finansowanie, pełen serwis, ubezpieczenie, opony, samochód zastępczy oraz karty paliwowe.

Przede wszystkim stosunkowo niższa rata. W wynajmie miesięczna rata jest spłatą utraty wartości samochodu, a nie całkowitego kosztu zakupu pojazdu.

  • Korzyści podatkowe – wszystkie koszty wynikające z leasingu i serwisu samochodu stanowią koszty uzyskania przychodu dla firmy, a więc obniżają podstawę do opodatkowania.
  • Oszczędność czasu – całością spraw związanych z procesem zajmujemy się my, dzięki czemu Klient może skupić się na innych- ważnych dla niego sprawach.
  • Leasing czy najem długoterminowy jako forma finansowania nie obciąża bilansu firmy. Jeżeli przedsiębiorca stara się o pożyczkę bilans w banku wypadnie dużo korzystniej, a tym samym lepiej zostanie określona zdolność kredytowa.

Do podpisania umowy przez przedsiębiorców potrzebne są:

  • dowód osobisty
  • dokumenty rejestrowe firmy
  • dokumenty finansowe potwierdzające wysokość dochodów
  • Nip oraz Regon

Po akceptacji wniosku przez analityka możliwe jest podpisanie umowy ze strony klienta. Jeśli dokumenty są kompletne, a samochód jest dostępny od ręki następuje proces rejestracji pojazdu, który trwa do dwóch dni. Następnie możliwy jest odbiór samochodu. Cała transakcja zajmuje około tygodnia czasu.

Tak, istnieje taka możliwość na podstawie indywidualnej oceny oraz analizy klienta.

Umowa najmu zawierana jest od 12 do 60 miesięcy w zależności od wyboru firmy leasingowej.

W związku z tym, że w ratę wliczone są wszystkie przeglądy, a także naprawy serwisowe oraz wymiana części eksploatacyjnych – firma leasingowa musi wiedzieć jak intensywnie pojazd będzie użytkowany, gdyż ma to wpływ na jego wartość rezydualną po zakończonej umowie.

Biorąc pod uwagę wysokość rat najem wychodzi zdecydowanie korzystniej.
Trzeba również pamiętać, że jeśli w leasingu operacyjnym rata jest dość niska, a samochód intensywnie eksploatowany – dochodzą jeszcze koszty serwisu.
W najmie serwis jest już wliczony w ratę.

Umowa najmu gwarantuje obsługę serwisową w danej sieci dealerskiej na terenie całego kraju.

Zazwyczaj wkład własny nie jest wymagany, ale tak naprawdę to najemca decyduje o wkładzie własnym w zależności od potrzeb czy analizy księgowej. W najmie długoterminowym podobnie jak i w leasingu operacyjnym wkład własny również obniża miesięczną ratę.

Tak, możliwe jest po uprzedniej zgodzie firmy leasingowej.

Jest taka możliwość. Jako, ze każdy klient traktowany jest indywidualnie jesteśmy w stanie po odpowiedniej analizie zaproponować korzystne rozwiązania w niemalże każdej sytuacji.

Oczywiście, najem staje się bardzo popularną formą finansowania, z której coraz częściej korzystają konsumenci.

Tak. Najem długoterminowy daje taką możliwość, choć nie jest to konieczne.
O wszystkim decyduje klient.

Jako broker współpracujemy z 37 firmami leasingowymi. O doborze firmy decyduje aktualna sytuacja i wymagania osoby ubiegającej się o finansowanie. Każda z tych firm oferuje całe spektrum możliwości finansowych, które różnią się szczegółami i to właśnie te szczegóły decydują o indywidualnym doborze firmy leasingowej do potrzeb klienta.

13887